KOA Speer Electronics, Inc. MOS3C153J
Part No.:
MOS3C153J
Shipping
MOS3C153J Information
Packaging:
Bulk
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)