KOA Speer Electronics, Inc. MOS2CVTPA103J
Part No.:
MOS2CVTPA103J
Description:
RESISTOR
Shipping
MOS2CVTPA103J Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)