KOA Speer Electronics, Inc. MOS2CT52R621J
Part No.:
MOS2CT52R621J
Description:
RES 620 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
MOS2CT52R621J Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)