KOA Speer Electronics, Inc. MOS2CT52A131J
Part No.:
MOS2CT52A131J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RESISTOR
Shipping
MOS2CT52A131J Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
MOS
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)