KOA Speer Electronics, Inc. MOS1CT528R2210F
Part No.:
MOS1CT528R2210F
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 221 OHM 1% 1W AXIAL
Shipping
MOS1CT528R2210F Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
MOS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
221 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)