Caddock Electronics Inc. MK232-200K-1%
Part No.:
MK232-200K-1%
Description:
RES 200K OHM 1% 3/4W RADIAL
Shipping
MK232-200K-1% Information
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.290" L x 0.095" W (7.37mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.63mm)
Failure Rate:
  • MK232-200K-1%
  • MK232-200K-1% PDF
  • MK232-200K-1% Datasheet
  • MK232-200K-1% Specifications
  • MK232-200K-1% Images
  • Buy MK232-200K-1%
  • MK232-200K-1% Price
  • MK232-200K-1% Distributor
  • MK232-200K-1% Supplier
  • MK232-200K-1% Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "MK232-200K-1%" in Silicon Labs MK232-200K-1%.