KOA Speer Electronics, Inc. MFS1/4DCT52R2210F
Part No.:
MFS1/4DCT52R2210F
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 221 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MFS1/4DCT52R2210F Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
MFS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
221 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)