KOA Speer Electronics, Inc. MF1/4LCT52R101G
Part No.:
MF1/4LCT52R101G
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Description:
RES 100 OHM 2% 1/4W AXIAL
Shipping
MF1/4LCT52R101G Information
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)