KOA Speer Electronics, Inc. MF1/4DC1202F
Part No.:
MF1/4DC1202F
Description:
RES 12K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MF1/4DC1202F Information
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)