KOA Speer Electronics, Inc. MF1/4CC49R9F
Part No.:
MF1/4CC49R9F
Description:
RES 49.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
MF1/4CC49R9F Information
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)