Altech Corporation MBE152-10-V
Part No.:
MBE152-10-V
Manufacturer:
Altech Corporation
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
PCB TERM BLK, 10.00MM, 2 POLE, F
Shipping
MBE152-10-V Information
Manufacturer:
Altech Corporation
Series:
MBE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
15 A
Voltage:
600 V