Microchip Technology MAPLAD15KP30AE3
Part No.:
MAPLAD15KP30AE3
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Shipping
MAPLAD15KP30AE3 Information
Manufacturer:
Microchip Technology
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
309A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)