Microchip Technology MAPLAD15KP26AE3
Part No.:
MAPLAD15KP26AE3
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC PLAD
Shipping
MAPLAD15KP26AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
357A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)