Microchip Technology MAPLAD15KP20AE3
Part No.:
MAPLAD15KP20AE3
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PLAD
Shipping
MAPLAD15KP20AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
462A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)