Microchip Technology MAPLAD15KP200AE3
Part No.:
MAPLAD15KP200AE3
Description:
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
Shipping
MAPLAD15KP200AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
322V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
47A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)