Microchip Technology MAPLAD15KP18A
Part No.:
MAPLAD15KP18A
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC PLAD
Shipping
MAPLAD15KP18A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
516A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)