Microchip Technology MAPLAD15KP180A
Part No.:
MAPLAD15KP180A
Description:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Shipping
MAPLAD15KP180A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
291V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
52A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)