Microchip Technology M15KP75CAE3/TR
Part No.:
M15KP75CAE3/TR
Description:
TVS 75V 5% 15000W BI
Shipping
M15KP75CAE3/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
122V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)