Microchip Technology M15KP220CAE3/TR
Part No.:
M15KP220CAE3/TR
Description:
TVS 220V 5% 15000W BI
Shipping
M15KP220CAE3/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
245V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)