Microchip Technology M15KP180CA/TR
Part No.:
M15KP180CA/TR
Description:
TVS 180V 5% 15000W BI
Shipping
M15KP180CA/TR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
291V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
52A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)