Microchip Technology M15KP170CA/TR
Part No.:
M15KP170CA/TR
Description:
TVS 170V 5% 15000W BI
Shipping
M15KP170CA/TR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
55A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)