Microchip Technology M15KP110CAE3
Part No.:
M15KP110CAE3
Description:
TVS DIODE 110VWM 178VC DO204AR
Shipping
M15KP110CAE3 Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
178V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
84A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)