Vishay Sfernice LTO150F22R00JTE3
Part No.:
LTO150F22R00JTE3
Description:
RES 22 OHM 5% 150W TO247-2
Shipping
LTO150F22R00JTE3 Information
Series:
LTO 150
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
150W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.953" (24.20mm)