Vishay Sfernice LTO100H4R700JTE3
Part No.:
LTO100H4R700JTE3
Description:
RES 4.7 OHM 5% 100W TO247-2
Shipping
LTO100H4R700JTE3 Information
Resistance:
4.7 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.976" (24.80mm)