Vishay Sfernice LTO100H470R0JTE3
Part No.:
LTO100H470R0JTE3
Description:
RES 470 OHM 5% 100W TO247-2
Shipping
LTO100H470R0JTE3 Information
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.976" (24.80mm)