Vishay Sfernice LTO100H1R000JTE3
Part No.:
LTO100H1R000JTE3
Description:
RES 1 OHM 5% 100W TO247-2
Shipping
LTO100H1R000JTE3 Information
Series:
LTO 100 H
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Features:
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.976" (24.80mm)