Vishay Sfernice LTO100FR0220JTE3
Part No.:
LTO100FR0220JTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-247-2
Description:
RES 0.022 OHM 100W 5% TO247
Shipping
LTO100FR0220JTE3 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
LTO 100
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
22 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±900ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
TO-247
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.976" (24.80mm)