Vishay Sfernice LTO100FR0150JTE3
Part No.:
LTO100FR0150JTE3
Description:
RES 0.015 OHM 100W 5% TO247
Shipping
LTO100FR0150JTE3 Information
Series:
LTO 100
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
±900ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.976" (24.80mm)