Vishay Sfernice LTO050FR4700JTE3
Part No.:
LTO050FR4700JTE3
Description:
RES 0.47 OHM 50W 5% TO220
Shipping
LTO050FR4700JTE3 Information
Resistance:
470 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.799" (20.30mm)