Vishay Sfernice LTO050F47R00FTE3
Part No.:
LTO050F47R00FTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2 Full Pack
Description:
RES 47 OHM 50W 1% TO220
Shipping
LTO050F47R00FTE3 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
LTO 50
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Composition:
Thick Film
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-220-2
Size / Dimension:
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.799" (20.30mm)