Vishay Sfernice LTO030FR0500JTE3
Part No.:
LTO030FR0500JTE3
Description:
RES 0.05 OHM 5% 30W TO220
Shipping
LTO030FR0500JTE3 Information
Resistance:
50 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
30W
Temperature Coefficient:
±700ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.50mm)