Vishay Sfernice LTO030F2R000FTE3
Part No.:
LTO030F2R000FTE3
Shipping
LTO030F2R000FTE3 Information
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
30W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.713" (18.10mm)