Vishay Sfernice LTO030F10R00FTE3
Part No.:
LTO030F10R00FTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2 Full Pack
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Shipping
LTO030F10R00FTE3 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
LTO 30
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
30W
Composition:
Thick Film
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-220-2
Size / Dimension:
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.713" (18.10mm)