Samsung LTN140AT01-001
Part No.:
LTN140AT01-001
Manufacturer:
Samsung
Category:
TFT-LCD Panel
Package:
Description:
Samsung 14.0" TN LCM 1366×768 220nits WLED LVDS
Shipping
Product Details
LTN140AT01-001 Information
Manufacturer:
Samsung
Panel Size:
14"
TNVAIPS:
TN
Resolution:
1366×768
CR:
1900/1/12 12:01:00
Viewing Angle:
Colors:
262K
Outline Size:
Treatment:
Brightness:
220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
300:1 (Typ.) (TM)
View Direction:
Viewing Angle:
Response Time:
8 (Typ.)(Tr+Td)
Best View on:
Work Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Glass Thickness:
Transmissivity:
Color Depth:
262K
Mass:
Used for:
Laptop
Touch Screen:
Refresh Rate:
60Hz