ITT Cannon, LLC KPSE06E18-11SW
Part No.:
KPSE06E18-11SW
Description:
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Shipping
KPSE06E18-11SW Information
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
11
Shell Size - Insert:
18-11
Orientation:
W
Ingress Protection:
Environment Resistant
Current Rating (Amps):
13A
Voltage Rating:
1000VAC, 1400VDC