ITT Cannon, LLC KPSE06E18-11S
Part No.:
KPSE06E18-11S
Description:
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Shipping
KPSE06E18-11S Information
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Orientation:
N (Normal)
Shell Finish:
Olive Drab Cadmium
Color:
Olive Drab
Current Rating (Amps):
13A
Voltage Rating:
1000VAC, 1400VDC