ITT Cannon, LLC KPSE06B22-55P
Part No.:
KPSE06B22-55P
Description:
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
Shipping
KPSE06B22-55P Information
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Orientation:
N (Normal)
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating:
600VAC, 850VDC