ITT Cannon, LLC KPSE05-18-11SA206
Part No.:
KPSE05-18-11SA206
Description:
CONN PLUG 11POS CBL MNT W/SKTS
Shipping
KPSE05-18-11SA206 Information
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Orientation:
N (Normal)
Shell Finish:
Black Zinc
Color:
Black
Current Rating (Amps):
13A
Voltage Rating:
1000VAC, 1400VDC