ITT Cannon, LLC KPSE00E18-11SX
Part No.:
KPSE00E18-11SX
Description:
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
Shipping
KPSE00E18-11SX Information
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Orientation:
X
Shell Finish:
Olive Drab Cadmium
Color:
Olive Drab
Current Rating (Amps):
13A
Voltage Rating:
1000VAC, 1400VDC