Vishay Sfernice HTS09471002JPB19
Part No.:
HTS09471002JPB19
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES THICK FILM AXIAL
Shipping
HTS09471002JPB19 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
HTS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.335" Dia x 1.850" L (8.50mm x 47.00mm)