Vishay Sfernice HTS00581006KPB17
Part No.:
HTS00581006KPB17
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES THICK FILM AXIAL
Shipping
HTS00581006KPB17 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
HTS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.063" Dia x 0.276" L (1.60mm x 7.00mm)