Vishay Sfernice HPS0633001KPB15
Part No.:
HPS0633001KPB15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES THICK FILM AXIAL
Shipping
HPS0633001KPB15 Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
HPS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
3 kOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)