HY Electronic (Cayman) Limited H34C323V3B
Part No.:
H34C323V3B
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
ESD PROTECTION DIODE
Shipping
H34C323V3B Information
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
3.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom, USB
Capacitance @ Frequency:
75pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)