HY Electronic (Cayman) Limited H15C328V0B
Part No.:
H15C328V0B
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
ESD PROTECTION DIODE
Shipping
H15C328V0B Information
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
HxxC32xVxB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
8.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15A
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
120pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)