HY Electronic (Cayman) Limited H11D312VB
Part No.:
H11D312VB
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
ESD PROTECTION DIODE
Shipping
H11D312VB Information
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
75pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)