Good-Ark Semiconductor GSMF58CA
Part No.:
GSMF58CA
Package:
SOD-123F
Description:
TVS, BI-DIR, 200W, 58V, ESGA (SO
Shipping
GSMF58CA Information
Package/Case:
SOD-123F
Series:
GSMF58CA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.14A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)