Good-Ark Semiconductor GSMF3.3CA
Part No.:
GSMF3.3CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Description:
TVS, BI-DIR, 200W, 3.3V, ESGA (S
Shipping
GSMF3.3CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V
Voltage - Breakdown (Min):
4.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
8.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22.7A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)