Good-Ark Semiconductor GSMA6J33CA
Part No.:
GSMA6J33CA
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS, 600W, 33V, DO-214AC(SMA)
Shipping
GSMA6J33CA Information
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
GSMA6Jx
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)