Good-Ark Semiconductor GSMA6J24A
Part No.:
GSMA6J24A
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS, UNI-DIR, 600W, 24V, DO-214A
Shipping
GSMA6J24A Information
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
GSMA6Jx
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)