Good-Ark Semiconductor GSM4F40CA
Part No.:
GSM4F40CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Description:
TVS, BI-DIR, 400W, 40V, ESGA (SO
Shipping
GSM4F40CA Information
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)